VENUJTE 2 % PRE ĽUDÍ NA OKRAJI

Úvod Čo robíme Aktuality VENUJTE 2 % PRE ĽUDÍ NA OKRAJI

 

Podľahnúť drogám môže ktokoľvek, kto s nimi experimentuje. Pomôžte tým, ktorí sú na okraji spoločnosti, aby neboli na svoju závislosť sami.

VENUJTE 2 % PRE ĽUDÍ NA OKRAJI

Našou prácou v združení je:

Prevencia

  • Ochraňujeme verejnosť pred vypuknutím epidémie HIV a žltačky typu C.
    Distribuujeme zdravotnícky materiál ako sú sterilné ihly a kondómy pre ľudí, ktorí užívajú drogy a pracovníčky v sexbiznise.
  • Robíme osvetu medzi rekreačnými užívateľmi a užívateľkami, aby nepodľahli závislosti a správali sa zodpovedne. Venujeme sa mladým ľuďom na školách a hudobných festivaloch. V prípade, ak už s drogami experimentujú, v bezpečnom prostredí s nimi hovoríme o tom, ako sa zachovať v krízových situáciách, ktoré vznikajú pri užívaní drog alebo počas sexu.

Pomoc

  • Zmenšujeme priepasť medzi “ich” a “našim” svetom. Poskytujeme odborné sociálne poradenstvo. Pomáhame našim klientom a klientkam vyznať sa v systéme úradov a povinností. Pomáhame im dostať sa k zdravotnej starostlivosti. Informujeme, napríklad aj o aktuálnej situácii spôsobenej šírením koronavírusu. Osobným kontaktom vytvárame most medzi nimi a nami.
  • Pomáhame ľuďom, ktorí užívajú drogy v ceste za pozitívnou zmenou. Sprostredkúvame informácie o možnostiach liečby a podporujeme ich v ceste za abstinenciou.

INFORMÁCIE K DAROVANIU 2 %

OZ Odyseus môžete každoročne pomôcť poukázaním 2% z dane (1,0% pre právnické osoby a 3% pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky OZ Odyseus). 
Viac informácií o darovaní nájdete kliknutím na tento odkaz .


21. Apr. 2021