Poskytovanie služieb pre osoby pracujúce v sexbiznise

Úvod Čo robíme Aktuality Poskytovanie služieb pre osoby pracujúce v sexbiznise

 

Ahoj, ak práve čítaš tento článok je dosť možné, že by si mohol/a mať záujem o naše služby. :)

Poskytovanie služieb pre osoby pracujúce v sexbiznise

Sme občianske združenie Odyseus a poskytujeme služby pre ľudí pracujúcich v sex-biznise a/alebo užívajúcich injekčne drogy. Poskytovanie sexuálnych služieb výmenou za finančnú alebo inú odmenu, ktoré prebieha medzi dospelými ľuďmi na základe vzájomného súhlasu akceptujeme ako prácu. Naša činnosť je vykonávaná prostredníctvom 6 programov, z čoho ťa bude najviac zaujímať asi program Červený dáždnik. Od roku 2003 je našim cieľom, aby boli ľudia pracujúci v sexbiznise akceptovaní ako súčasť spoločnosti a nedochádzalo k porušovaniu ich práv. Podporujeme ich ochranu pred násilím a prevenciu zdravotných problémov.

 

S čím sa na nás môžeš obrátiť?

-    Ak máš záujem o kondómy a iný materiál (zdarma).
-    Ak sa chceš dať otestovať, či už preventívne alebo preto, že si sa vyskytol/a v rizikovej situácii, jednorazovo alebo pravidelne.
- Ak máš nejaké problémy, či už zdravotné, psychické, v medziľudských vzťahoch – rodinných, partnerských, s deťmi a potrebuješ poradenstvo, sprevádzanie alebo informácie.
-    Ak zažívaš násilie alebo stigmu – v práci, v partnerskom alebo rodinnom živote.
-    Ak potrebuješ poradiť ohľadom svojej práce, alebo aj iného pracovného uplatnenia.
-    Ak máš akékoľvek problémy pri svojej práci alebo sú porušované tvoje práva.
-    Ak sa kvôli svojej práci nemôžeš obrátiť na svoje okolie alebo niekoho iného.
-    Ak sa ti v živote deje niečo iné a nemáš sa na koho obrátiť.

 

Čo ti teda vieme poskytnúť, ak si osoba pracujúca v sexbiznise?

-        -   Na pravidelnej báze mužské a ženské kondómy, lubrikačný gél, hygienické potreby či dezinfekciu, vložky.
-  Ale nielen to, môžeme ti poskytnúť aj tehotenský test či tabletku po.
-  Testovanie na krvou a pohlavne prenosné ochorenia ako HIV, HCV a syfilis.
- Workshopy správneho navliekania mužských a ženských kondómov, ako aj používania lubrikačného gélu, poradenstvo o bezpečnejšom sexe, pohlavných ochoreniach a rôzny info-edukačný materiál.
-   Sprevádzanie ku doktorom, na úrady, súd, podľa toho čo budeš potrebovať.
- Odborné poradenstvo – či už osobné, telefonické alebo aj mailové, tiež podľa tvojej potreby. Poradenstvo poskytujú naše sociálne pracovníčky a psychologičky.
-   Niečo ďalšie? Môžeš sa na nás obrátiť, sme tu pre teba.

 

Fungujeme na princípoch harm-reduction a nízkoprahovosti. Čo to znamená?

-      - Naše služby sú poskytované anonymne – spolu s tebou vytvárame anonymný kód, pod ktorým si ťa vedieme, žiadne informácie o tebe sa nedozvie nikto mimo našich pracovníkov. Taktiež informáciu o tom, že pracuješ v sexbiznise sa nedozvie nikto iný ani nebude nikde táto informácia oficiálne vedená, nedozvie sa to tvoja rodina, doktor, pani na úrade, skrátka nikto pokiaľ ty sám/a nebudeš chcieť.
-        Nemusíš sa preukazovať žiadnym dokladom, nemusíš nám dokonca povedať ani svoje meno.
-    Nemusíš naše služby využívať opakovane / pravidelne – využívanie našich služieb nie je podmienené záväznosťou. Závisí to od tvojich potrieb, môžeš nás kontaktovať raz za týždeň, raz za mesiac alebo pol roka, tak ako to bude vyhovovať tebe. Môžeš nás nakontaktovať raz a následne sa rozhodnúť, že už naše služby nechceš / nepotrebuješ využívať. Všetko záleží od teba.
-         Všetky naše služby sú pre osoby pracujúce v sexbiznise bezplatné - u nás nikdy nič neplatíš.
-    Chceme pre teba vytvoriť bezpečný priestor – nestretneš sa s odsudzovaním, posudzovaním, stigmou a stereotypmi. Rešpektujeme a prijímame tvoju prácu aj teba takého/takú aký/á si.
-      Riešime to, čo aktuálne potrebuješ – snažíme sa naplniť tvoje aktuálne potreby a pomôcť ti s tým, čo si určíš ty sám/sama, do ničoho ťa nebudeme tlačiť, úplne rešpektujeme tvoje rozhodnutia a štýl života.


-          Harm-reduction je prístup, ktorý v sebe zahŕňa súbor stratégií zameraných na predchádzanie a znižovanie zdravotných, sociálnych a ekonomických poškodení súvisiacich s rizikovým správaním a/alebo ohrozujúcim prostredím na úrovni jednotlivca, komunity a spoločnosti. Cieľom je akákoľvek pozitívna zmena.

 

  Ak by ťa niečo z toho zaujalo, alebo by si mal/a ďalšie otázky, môžeš nás kontaktovať mailom, telefonicky, cez sms alebo osobne.

-          Mail: brustikova.odyseus@gmail.com

-          Telefón: 0947 929 724 (počas pracovných dní v čase približne od 9:00 do 17:00)

-          Osobne: osobné stretnutie je potrebné si dopredu dohodnúť

-          Nájdeš nás tiež na FB: https://www.facebook.com/OZ.Odyseus/ alebo Instagrame: https://www.instagram.com/oz_odyseus/

 

Ak ťa napadá niečo ďalšie, čo by si potreboval/a mať v ponuke našich služieb, môžeš vyplniť tento formulár, prípadne nám na seba nechať kontakt: https://forms.gle/TErJbzdL2ZnCntPP6

  

 Sme tu pre Teba, pretože život každého človeka má význam.

 

Tím OZ Odyseus

 


10. Feb. 2023