Novinky

Ďakujeme za právnu analýzu

Touto cestou chceme poďakovať pani advokátke JUDr. Kušnírovej, ktorá v rámci programu Advokáti Pro Bono vypracovala pre OZ Odyseus právnu analýzu-Memorandum -zamerané na ochranu ľudských práv osôb žijúcich s HIV. Poďakovanie patrí aj pani Bc. Roštárovej, ktorá následne zabezpečila preklad Memoranda do anglického jazyka ako aj advokátskej kancelárii DLA Piper za výbornú a profesionálnu spoluprácu.

Memorandum obsahuje informácie, vďaka ktorým budú môcť  ľudia žijúci s HIV lepšie presadzovať svoje práva, napríklad v situáciách, kedy dochádza k ich diskriminácii v pracovnoprávnych vzťahoch.

Memorandum plánujeme používať v rámci našej činnosti ako zdroj dôležitých informácií, ktoré by sme bez právnej pomoci nezískali. Výsledky analýzy chceme sprístupniť nie len pre ľudí žijúcich s HIV, ale aj širokej verejnosti  a prostredníctvom odborných medzinárodných sietí, ktorých je OZ Odyseus aktívnym členom.

17.12.2015 Medzinárodný deň za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise

17.12.2015- Pri príležitosti Medzinárodného dňa za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise sme zorganizovali "Vianočné raňajky pod Červeným dáždnikom",

Čítať ďalej: 17.12.2015 Medzinárodný deň za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise

Ako sme boli na Krajskom riaditeľstve...

OZ Odyseus 15.10.2015 zorganizovalo pracovné stretnutie medzi zástupcami/kyňami OZ Odyseus a zástupcami/kyňami Policajného zboru, ktoré sa uskutočnilo na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave. Stretnutie bolo zamerané predovšetkým na diskusiu o násilí páchanom na ženách pracujúcich v pouličnom sex-biznise, na hľadanie spoločných riešení pri predchádzaní násilia na týchto ženách a rozvoj spolupráce medzi OZ Odyseus a Krajským riaditeľstvom PZ.

Zo strany zúčastnených policajtov/iek sme obdržali pozitívne ohlasy ohľadom zorganizovania stretnutia a veríme, že účasť na stretnutí bola pre obe strany prínosom, či už z hľadiska vymieňania skúseností, ako aj vytvorenia nových príležitostí spolupráce a hľadania riešení, zameraných na minimalizáciu násilia páchanom na ženách.

Veríme, že pracovné stretnutie bolo len prvým z rady ďalších stretnutí, zameraných na rozvoj spolupráce, ktoré OZ Odyseus v budúcnosti spolu s políciou uskutoční.

 

Voľné pracovné pozície v OZ Odyseus

Občianske združenie Odyseus hľadá pracovníka/čku na 80 až 178 hodinový kontrakt alebo dohodu od februára 2016 (alebo dohodou) na pozíciu asistent/ka programu Chráň sa sám. Prosíme záujemcov/kyne, aby posielali svoje životopisy spolu s motivačným listom (so zameraním na skúsenosti v oblasti) na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. čím skôr, najneskôr však do 19.1.2016. Viac informácií TU.

Občianske združenie Odyseus hľadá ľudí do tímu programu Chráň sa sám (40 -60 hodín mesačne) - priama práca v teréne. Prosíme záujemcov/kyne, aby posielali svoje životopisy spolu so stručným motivačným listom (so zameraním na skúsenosti v oblasti, max. 1 A4) e-mailom na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. čím skôr, najneskôr však do 19.1.2016. Viac informácií TU.

 

Poďakovanie za právnu analýzu

Touto cestou sa chceme poďakovať p. Gabriele Stopkovej a Stanislave Valientovej z advokátskej kancelárie Dentons Europe CS LLP, ktoré nám v rámci programu advokáti Pro bono vypracovali právnu analýzu zákonných možností testovania obsahového zloženia drog v slovenskej legislatíve.

Výsledok memoranda nám priniesol dostatok informácií a návrhy možných postupov, ktoré môžeme aplikovať pri strategickom plánovaní našej činnosti tak, aby bolo možné zabezpečiť testovanie obsahového zloženia drog v záujme ochrany zdravia užívateľov drog v súlade s platnou legislatívou. Na základe memoranda je možné, že v najbližšej budúcnosti v závislosti od finančných zdrojov zvážime nákup testov na zloženie drog, ktorých distribúcia je legálna.

ĎAKUJEME

Monday the 8th. Copyright © 2012 OZ Odyseus