Novinky

Hľadáme posily na pomoc v teréne!

Aktuálne voľné pracovné pozície

Koordinátor/Koordinátorka programu Sociálna asistencia

Hľadáme človeka, ktorý má rád sociálnu prácu a stotožňuje sa s prístupom harm reduction a našimi hodnotami, rád sa vzdeláva a bude pre klientov a klientky tým, na koho sa môžu obrátiť, keď sa ocitnú v ťažkostiach. Dokáže spájať rôzne svety a úspešne budovať vzťahy aj tam, kde by ich ťažko niekto očakával. Chceme, aby aktívne hľadal riešenia každodenných sociálnych a zdravotných problémov ľudí užívajúcich drogy/pracujúcich v sexbiznise a pretavil ich do projektov, ktoré bude koordinovať. Viac info TU.

Office asistent/Office asistentka

Hľadáme človeka, ktorý sa stotožňuje s prístupom harm reduction a našimi hodnotami. Dokáže byť pre nás neoceniteľnou administratívnou posilou a spoľahlivou súčasťou tímu. Chceme, aby sa aktívne staral o bezchybný chod programu Chráň sa sám a dôsledne plnil administratívne úlohy súvisiace s činnosťou združenia. Viac info TU. 

 

Denník SME v reakcii sklamal

Občianske združenie Odyseus obdržalo reakciu denníka SME na stanovisko k článku „Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a k rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“. Stanovisko OZ Odyseus k uvedeným textom bolo zverejnené v utorok 21.2.2017 na facebookovom profile OZ Odyseus, webstránke organizácie a zaslané bolo takisto aj redakcii denníka SME. Rozhodli sme sa k tomuto kroku pristúpiť, pretože sme chceli verejne vyjadriť nesúhlas s postupmi redaktora denníka SME a obsahom článku, ktorý denník SME publikoval. Z nášho pohľadu totiž došlo k uvedeniu nepresných a nepravdivých informácií, opakovanému porušeniu dohody zo strany redaktora, bulvárnemu vykresleniu témy, ktorá sa týka sociálne zraniteľnej skupiny a zneužitiu nerovnocenného postavenia medzi redaktorom a marginalizovanou skupinou ľudí.

Čítať ďalej: Denník SME v reakcii sklamal

Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME

Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME
„Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a k rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“ zo dňa 20.2.2017

Dovoľujeme si informovať o stanovisku Občianskeho združenia (OZ) Odyseus k článku „Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“, ktoré boli uverejnené dňa 20.2.2017 v printovej verzii denníka SME a v obdobnom znení zverejnené toho dňa aj v online podobe na sme.sk.

Čítať ďalej: Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME

Friday the 21st. Copyright © 2012 OZ Odyseus