Novinky

Denník SME v reakcii sklamal

Občianske združenie Odyseus obdržalo reakciu denníka SME na stanovisko k článku „Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a k rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“. Stanovisko OZ Odyseus k uvedeným textom bolo zverejnené v utorok 21.2.2017 na facebookovom profile OZ Odyseus, webstránke organizácie a zaslané bolo takisto aj redakcii denníka SME. Rozhodli sme sa k tomuto kroku pristúpiť, pretože sme chceli verejne vyjadriť nesúhlas s postupmi redaktora denníka SME a obsahom článku, ktorý denník SME publikoval. Z nášho pohľadu totiž došlo k uvedeniu nepresných a nepravdivých informácií, opakovanému porušeniu dohody zo strany redaktora, bulvárnemu vykresleniu témy, ktorá sa týka sociálne zraniteľnej skupiny a zneužitiu nerovnocenného postavenia medzi redaktorom a marginalizovanou skupinou ľudí.

Čítať ďalej: Denník SME v reakcii sklamal

Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME

Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME
„Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a k rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“ zo dňa 20.2.2017

Dovoľujeme si informovať o stanovisku Občianskeho združenia (OZ) Odyseus k článku „Kúpiť, užiť, zvyšok predať - ako žijú narkomani u nás“ a rozhovoru „Odborníčka: Ľudí závislých od drog neubúda, ale terénnych pracovníkov je stále menej“, ktoré boli uverejnené dňa 20.2.2017 v printovej verzii denníka SME a v obdobnom znení zverejnené toho dňa aj v online podobe na sme.sk.

Čítať ďalej: Stanovisko OZ Odyseus k článku denníka SME

Realizujeme projekt Nech ihla na zemi, nikoho nezraní

Odyseus v lokalite Pentagon prostredníctvom terénnej sociálnej práce s ľuďmi, ktorí injekčne užívajú drogy ročne zlikviduje viac ako 35 000 striekačiek. Problém výskytu pohodených striekačiek je však stále prítomný. Aj jedna pohodená striekačka môže ohroziť niekoho zdravie. Zároveň každý z nás môže striekačku bezpečne zlikvidovať a sú to napríklad rodičia, ktorí môžu takto svoje deti účinne ochrániť. Iniciatíva prichádza aj zo strany rodičov z blízkej základnej školy, ktorí sami už zorganizovali viaceré zbery striekačiek a chcú, aby sa aktivizovali aj ostatní rodičia a dokázali svoje deti pred striekačkou ochrániť.

Čítať ďalej: Realizujeme projekt Nech ihla na zemi, nikoho nezraní

Projekt Drogy medzi mladými

Injekčné užívanie drog klesá na popularite, no dôvod na radosť by bol predčasný. Mladí ľudia, ktorí injekčne užívajú drogy čelia špecifickým rizikám, ide o obzvlášť skytú komunitu a neraz majú obavy vyhľadať pomoc.

Čítať ďalej: Projekt Drogy medzi mladými

Komunita rieši svoje problémy

V posledných mesiacoch uplynulého roka skončil projekt občianskeho združenia Odyseus o komunitných dobrovoľníkoch a dobrovoľníčkach, ktorý bol podporený z grantovej výzvy Nadácie Granvia. Dobrá správa je, že ľudia z komunity pomáhajú aj naďalej

Čítať ďalej: Komunita rieši svoje problémy

Tuesday the 28th. Copyright © 2012 OZ Odyseus