Novinky

Realizujeme projekt Nech ihla na zemi, nikoho nezraní

Odyseus v lokalite Pentagon prostredníctvom terénnej sociálnej práce s ľuďmi, ktorí injekčne užívajú drogy ročne zlikviduje viac ako 35 000 striekačiek. Problém výskytu pohodených striekačiek je však stále prítomný. Aj jedna pohodená striekačka môže ohroziť niekoho zdravie. Zároveň každý z nás môže striekačku bezpečne zlikvidovať a sú to napríklad rodičia, ktorí môžu takto svoje deti účinne ochrániť. Iniciatíva prichádza aj zo strany rodičov z blízkej základnej školy, ktorí sami už zorganizovali viaceré zbery striekačiek a chcú, aby sa aktivizovali aj ostatní rodičia a dokázali svoje deti pred striekačkou ochrániť.

Čítať ďalej: Realizujeme projekt Nech ihla na zemi, nikoho nezraní

Komunita rieši svoje problémy

V posledných mesiacoch uplynulého roka skončil projekt občianskeho združenia Odyseus o komunitných dobrovoľníkoch a dobrovoľníčkach, ktorý bol podporený z grantovej výzvy Nadácie Granvia. Dobrá správa je, že ľudia z komunity pomáhajú aj naďalej

Čítať ďalej: Komunita rieši svoje problémy

Ďakujeme za právnu analýzu

Touto cestou chceme poďakovať pani advokátke JUDr. Kušnírovej, ktorá v rámci programu Advokáti Pro Bono vypracovala pre OZ Odyseus právnu analýzu-Memorandum -zamerané na ochranu ľudských práv osôb žijúcich s HIV. Poďakovanie patrí aj pani Bc. Roštárovej, ktorá následne zabezpečila preklad Memoranda do anglického jazyka ako aj advokátskej kancelárii DLA Piper za výbornú a profesionálnu spoluprácu.

Memorandum obsahuje informácie, vďaka ktorým budú môcť  ľudia žijúci s HIV lepšie presadzovať svoje práva, napríklad v situáciách, kedy dochádza k ich diskriminácii v pracovnoprávnych vzťahoch.

Memorandum plánujeme používať v rámci našej činnosti ako zdroj dôležitých informácií, ktoré by sme bez právnej pomoci nezískali. Výsledky analýzy chceme sprístupniť nie len pre ľudí žijúcich s HIV, ale aj širokej verejnosti  a prostredníctvom odborných medzinárodných sietí, ktorých je OZ Odyseus aktívnym členom.

Voľné pracovné pozície v OZ Odyseus

Občianske združenie Odyseus hľadá pracovníka/čku na 80 až 178 hodinový kontrakt alebo dohodu od februára 2016 (alebo dohodou) na pozíciu asistent/ka programu Chráň sa sám. Prosíme záujemcov/kyne, aby posielali svoje životopisy spolu s motivačným listom (so zameraním na skúsenosti v oblasti) na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. čím skôr, najneskôr však do 11.3.2016. Viac informácií TU.

Občianske združenie Odyseus hľadá ľudí do tímu programu Chráň sa sám (40 -60 hodín mesačne) - priama práca v teréne. Prosíme záujemcov/kyne, aby posielali svoje životopisy spolu so stručným motivačným listom (so zameraním na skúsenosti v oblasti, max. 1 A4) e-mailom na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. čím skôr, najneskôr však do 11.3.2016. Viac informácií TU.

 

17.12.2015 Medzinárodný deň za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise

17.12.2015- Pri príležitosti Medzinárodného dňa za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise sme zorganizovali "Vianočné raňajky pod Červeným dáždnikom",

Čítať ďalej: 17.12.2015 Medzinárodný deň za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise

Wednesday the 1st. Copyright © 2012 OZ Odyseus